Ηλεκτρικός σωλήνας γυαλιού πυριτίου μόνωσης, υψηλής θερμοκρασίας σωλήνας χαλαζία
Λεπτομέρειες προϊόντος
| Όνομα: | Σωλήνας γυαλιού πυριτίου | Χαρακτηριστικό γνώρισμα: | Ηλεκτρική μόνωση |
|---|---|---|---|
| Υλικό: | SIO2>99.99% | OD: | 3300mm |
| Ελαφριά μετάδοση: | >92% | Εργασία Temparature: | 1100℃ |
| Σκληρότητα: | Mose 6,5 | Πλεονέκτημα: | υψηλής θερμοκρασίας |
| Επισημαίνω |
λιωμένος σωλήνας χαλαζία,λιωμένη σωλήνωση πυριτίου |
||
Περιγραφή προϊόντος
Ηλεκτρικός σωλήνας γυαλιού πυριτίου μόνωσης, υψηλής θερμοκρασίας σωλήνας χαλαζία
Περιγραφή σωλήνων γυαλιού πυριτίου:
| Hardeness | 5.5-6.5 Scal 570 KHN 100 Mohs |
| Εκτατή δύναμη σχεδίου | 4.8x107 PA (N/mm2) (7000psi) |
| Συμπιεστική δύναμη σχεδίου | >1.1x109 PA (160.000 PSI) |
| Μαζικός συντελεστής | 3.7x1010 PA (5.3x106psi) |
| Συντελεστής ακαμψίας | 3.1x1010 PA (4.5x106psi) |
| Συντελεστής νεολαιών | 7.2x10-10 PA (10.5x106 PSI) |
| Αναλογία Poisson | 0,17 |
| Συντελεστής της θερμικής επέκτασης | 5.5x107cm/cm. °C (20°C-30°C) |
| Θερμική αγωγιμότητα | 1.4 W/m. °C |
| Συγκεκριμένη θερμότητα | 670J/kg. °C |
| Σημείο Softerning | 1683°C |
| Ανοπτώντας σημείο | 1215°C |
| Σημείο πίεσης | 1120°C |
| Ηλεκτρική δεκτικότητα | 7x107 το ohm.cm (350°C) |
| Ταχύτητα του κύματος υγιής-κουράς | 3.75x103 m/s |
| Ταχύτητα του υγιούς κύματος συμπίεσης | 5.9x103 m/s |
| Ηχιτική μείωση | <11db> |
| Χημική σταθερότητα (εκτός από hydrofuoric) | Υψηλή αντίσταση στο νερό και τα οξέα |
| Διηλεκτρικές ιδιότητες (20°C και 1MHZ) Σταθερός Δύναμη Παράγοντας απώλειας Παράγοντας διασκεδασμού |
3.75 5x107 V/M Λιγότερο από 4x10-4 Λιγότερο από 1x10-4 |
Χαρακτηριστικό γνώρισμα σωλήνων γυαλιού πυριτίου
ΑΝΤΙΔΙΑΒΡΩΤΙΚΟΣ
Εκτός από το υδροφθορικό οξύ, το γυαλί χαλαζία δεν έχει κανένα οξύ χημικής αντίδρασης withother. Η όξινη αντίστασή της είναι 30 φορές αυτή των χρόνων Ceramic.150 αυτή του ανοξείδωτου ειδικά η χημική σταθερότητα στη χαμηλή θερμοκρασία.
Όποιος δεν μπορεί να συγκριθεί με οποιαδήποτε άλλαδήποτε υλικά εφαρμοσμένης μηχανικής.
ΚΑΛΗ ΘΕΡΜΙΚΗ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ
Ο θερμικός συντελεστής συστολής του γυαλιού χαλαζία.
Μπορέστε να υποστείτε τις αυστηρές αλλαγές θερμοκρασίας.
Το γυαλί χαλαζία που θερμαίνεται σε 1100℃
επίσης δεν θα εκραγεί στο κρύο νερό.
ΚΑΛΟΣ PERVIOUS ΣΤΟ ΦΩΣ
Το γυαλί χαλαζία έχει την καλή μετάδοση σε όλες τις φασματικές ζώνες από πορφυρό στο κόκκινο.
Η μετάδοση ορατού φωτός είναι επάνω από 93% ειδικά στην υπεριώδη φασματική περιοχή.
Και η μέγιστη μετάδοση είναι άνω των 80%.
ΚΑΛΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΜΟΝΩΣΗ
Η αντίσταση του γυαλιού χαλαζία είναι 10.000 φορές αυτή του συνηθισμένου και έχει την καλή ηλεκτρική εκτέλεση ακόμη και στη χαμηλή θερμοκρασία
Εικόνες σωλήνων γυαλιού πυριτίου

Σχεδιάγραμμα επιχείρησης:
Το εργοστάσιο προϊόντων χαλαζία Shengfan Lianyungang είναι μια επαγγελματική κατασκευή εξειδικευμένη στην έρευνα και την ανάπτυξη του πιάτου χαλαζία, του σωλήνα χαλαζία, της φλάντζας χαλαζία, του δαχτυλιδιού χαλαζία, του δοκιμαστικού σωλήνα και του οργάνου χαλαζία. Η επιχείρηση βρίσκεται στο κεφάλαιο κρυστάλλου της Κίνας - πόλη Donghai, Jiangsu Prov., Κίνα. 70 χλμ μακριά από το λιμένα Lianyungang, κατάλληλη μεταφορά.
Καλύπτοντας έναν τομέα 1000 τετραγωνικών μέτρων, έχουμε τώρα πάνω από 30 υπαλλήλους, ένας αριθμός ετήσια πωλήσεων που υπερβαίνει 5,2 εκατομμύρια Δολ ΗΠΑ.
Με τη φιλοσοφία του προσανατολισμού, της ποιότητας πρώτα, της ακεραιότητας και της ευθύνης τεχνολογίας, βιώσιμη λειτουργία, η επιχείρηση αφιερώνει για να ιδρύσει μια διεθνή επιχείρηση με την τυποποιημένη και βιώσιμη ικανότητα λειτουργίας.


Τα κυριότερα σημεία του προϊόντος
Ηλεκτρικός σωλήνας γυαλιού πυριτίου μόνωσης, υψηλής θερμοκρασίας σωλήνας χαλαζία Περιγραφή σωλήνων γυαλιού πυριτίου: Hardeness 5.5-6.5 Scal 570 KHN 100 Mohs Εκτατή δύναμη σχεδίου 4.8x107 PA (N/mm2) (7000psi) Συμπιεστική δύναμη σχεδίου >1.1x109 PA (160.000 PSI) Μαζικός συντελεστής 3.7x1010 PA (5...
Αυλακωμένη δεξαμενή δειγμάτων φύλλων γυαλιού χαλαζία μεταφορέων φύλλων δοκιμής δεξαμενών δειγμάτων XRD η τσιπ μπορεί να προσαρμοστεί
Thin Quartz Glass Plate Dimensional Stable 1-1000mm Processing Range Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Specification Quick Details Place of Origin Jiangsu,China Brand SF Material Glass,High quality Optical Glass Usage Optical Structure Double Convex Shape
Φωτοκαταλυτικός αντιδραστήρας Χημική Γυάλινο Εργαλείο
Product description: 1.SiO2> 99.99% ,tubing fused quartz 2.Operating Temperature: 1250℃ 3.Excellent visual and chemical performance . 4.Without surface coating andinfectant . 5.Health care and environmental protection. 6.Any specification can be made. 7.Quartz glass is acidic materials, except hydro fluoric acid and 300 degrees Celsius thermal phosphoric acid, on any other acids were shown to be inert, is the best anti acid materials. The advantages of Customized High Quality
Κανένα διαφανές κυκλικό γυαλί θέας παραθύρων γυαλιού χαλαζία υψηλής αγνότητας πιάτων γυαλιού επιπέδων αεροφυσαλίδων
No Air Bubble Flat Glass Plates Excellent Visual Performance Circular Shape Quartz Glass Window Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high
Καθαρισμένη τετραγωνική υψηλή ανθεκτική αντι αλκαλική ισχυρή σκληρότητα πιάτων γυαλιού
Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high temperature sight glasses, fire hole industries such as high temperature and other industries,
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την ηλεκτρονική φόρμα επικοινωνίας παρακάτω αν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, η ομάδα μας θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό.