1100°C Υψηλής καθαρότητας SiO2 99,99% Ανθεκτικό στη διάβρωση γυάλινο σωλήνα κουαρτζού για φούρνο CVD
Λεπτομέρειες προϊόντος
| Όνομα προϊόντος: | Γυάλινος σωλήνας Quartz | Υλικό: | Καθαρό γυαλί χαλαζία |
|---|---|---|---|
| Ικανότητα: | 100-850ml | Χρήση: | σπίτι/ξενοδοχεία/εστιατόριο |
| Εργαζόμενος: | 1100 ℃ | Χρώμα: | Διαφανής |
| Τιμή αντίστασης: | 1000 φορές από το συνηθισμένο γυαλί | Χαρακτήρες: | Κάνετε έναν ευχάριστο ήχο όταν ευθυμίες |
| Επισημαίνω |
Σωλήνας δοκιμής γυαλιού χαλαζία κυλίνδρων,100ml καθαρίστε το σωλήνα δοκιμής γυαλιού χαλαζία,Σωλήνας γυαλιού χαλαζία για CVD το φούρνο |
||
Περιγραφή προϊόντος
- Υψηλή καθαρότητα: SiO2 > 99,99%
- Εξαιρετικές οπτικές και χημικές επιδόσεις: ανθεκτικότητα σε οξέα, ανθεκτικότητα σε αλκαλίες, ανώτερη θερμική σταθερότητα
- Συμμόρφωση με την υγειονομική περίθαλψη και την προστασία του περιβάλλοντος
- Χωρίς φυσαλίδες αέρα ή αγωγούς αέρα.
- Εξαιρετικές ιδιότητες ηλεκτρικής μόνωσης
- Πρωτογενές υλικό για την παραγωγή βακτηριοκτόνων κελύφων λαμπτήρων
- Βαθιά επεξεργασία για εργαλεία γυαλιού εργαστηρίου, όργανα και σωλήνες φούρνου
- Συστήματα φωτισμού
- Εφαρμογές ημιαγωγών και ηλεκτρικής θέρμανσης
- Χημικές βιομηχανίες
- Οπτικά στοιχεία
| Περιεκτικότητα σε SiO2 | 990,9% |
| Σφιχτότητα | 2.2 g/cm3 |
| Σκληρότητα Mohs | 6.6 |
| Σημείο τήξης | 1732°C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100°C |
| Μέγιστη βραχυπρόθεσμη θερμοκρασία | 1450°C |
| Διάδοση ορατού φωτός | Πάνω από 93% |
| Διαβίβαση της φάσματος UV | 80% |
| Σημείο ανάψυξης | 1180°C |
| Σημείο μαλακώσεως | 1630°C |
| Σημείο έντασης | 1100°C |
| Στοιχείο | Πεδίο |
|---|---|
| Αλ | 5-12 |
| Φε | 0.19-1.5 |
| Κ | 0.71-1.6 |
| Να. | 0.12-1.76 |
| Λι | 0.38-0.76 |
| Σχεδόν | 0.17-1.23 |
| Αιθυλενογόνο | 0.05-0.5 |
| Κου | 0.05 |
| Μ | 0.05 |
| Αρ | < 0.05 |
| Β | < 0.1 |
| Τι | < 1 |
| μήκος κύματος (nm) | Μεταφορά (%) |
|---|---|
| < 220 | 89 |
| 255 | 91 |
| 280 | 93 |
| 315 | 93 |
| 350 | 93 |
| 380 | 93 |
| 590 | 93.2 |
| 780 | 93.4 |
| Πυκνότητα (20°C) | 2.2 × 103 kg/m3 |
| Συντελεστής διεύρυνσης (25-300°C) | 00,56 × 10−6 °C−1 |
| Σημείο μαλακώσεως | 1710°C |
| Σημείο ανάψυξης | 1230°C |
| Σημείο έντασης | 1140°C |
| Το Μοντέλο του Γιανγκ | 7.5 × 105 Pa |
Τα κυριότερα σημεία του προϊόντος
Κύλινδρο δοκιμαστικού σωλήνα γυαλιού κουαρτζού 100 ml για φούρνο CVD Υψηλής πυκνότητας λιωμένα σωλήνες τριχοειδούς πυριτίου Διάφοροι τύποι υαλοσωλήνων κατασκευάζονται σύμφωνα με τα πρότυπα προστασίας του περιβάλλοντος για ανώτερη απόδοση σε απαιτητικές εφαρμογές. Επισκόπηση του προϊόντος Το γυάλινο ...
Αυλακωμένη δεξαμενή δειγμάτων φύλλων γυαλιού χαλαζία μεταφορέων φύλλων δοκιμής δεξαμενών δειγμάτων XRD η τσιπ μπορεί να προσαρμοστεί
Thin Quartz Glass Plate Dimensional Stable 1-1000mm Processing Range Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Specification Quick Details Place of Origin Jiangsu,China Brand SF Material Glass,High quality Optical Glass Usage Optical Structure Double Convex Shape
Φωτοκαταλυτικός αντιδραστήρας Χημική Γυάλινο Εργαλείο
Product description: 1.SiO2> 99.99% ,tubing fused quartz 2.Operating Temperature: 1250℃ 3.Excellent visual and chemical performance . 4.Without surface coating andinfectant . 5.Health care and environmental protection. 6.Any specification can be made. 7.Quartz glass is acidic materials, except hydro fluoric acid and 300 degrees Celsius thermal phosphoric acid, on any other acids were shown to be inert, is the best anti acid materials. The advantages of Customized High Quality
Κανένα διαφανές κυκλικό γυαλί θέας παραθύρων γυαλιού χαλαζία υψηλής αγνότητας πιάτων γυαλιού επιπέδων αεροφυσαλίδων
No Air Bubble Flat Glass Plates Excellent Visual Performance Circular Shape Quartz Glass Window Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high
Καθαρισμένη τετραγωνική υψηλή ανθεκτική αντι αλκαλική ισχυρή σκληρότητα πιάτων γυαλιού
Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high temperature sight glasses, fire hole industries such as high temperature and other industries,
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την ηλεκτρονική φόρμα επικοινωνίας παρακάτω αν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, η ομάδα μας θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό.