Ανθεκτική στη διάβρωση υψηλής διαπερατότητας πλακέτα γυαλιού από χαλαζία με θερμοκρασία λειτουργίας 1100°C
Λεπτομέρειες προϊόντος
| Τύπος: | Καθαρίστε την πλάκα χαλαζία | Εφαρμογή: | Ημιαγωγός, οπτικός |
|---|---|---|---|
| Πάχος: | 0,5-100mm | Σχήμα: | πλατεία |
| Υπηρεσία Επεξεργασίας: | Διάτρηση, κοπή | Όνομα προϊόντος: | Γυάλινο Πλάκα Χαλαζία |
| Υλικό: | SiO2 | SiO2: | SiO2> 99,99% |
| Πυκνότητα: | 2.2g/cm3 | Χρώμα: | Καθαρό διάφανο |
| Θερμοκρασία εργασίας: | 1100 ℃ | Σημείο Τήξης: | 1732℃ |
| Λιμάνι: | Σαγκάη και λιμάνι Qindao | ||
| Επισημαίνω |
Ανθεκτικός στη διάβρωση κύλινδρος γυαλιού κουαρτσού,Φαρμακευτικό κύλινδρο γυαλιού,Εργαστηριακό κύλινδρο γυαλιού κουαρτσού |
||
Περιγραφή προϊόντος
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Ετικέτα | σενγκφανκουάρτς |
| Περιεκτικότητα σε SiO2 | 990,99% |
| Σφιχτότητα | 2.2 (g/cm3) |
| Σκληρότητα (Σκάλα Μοχ) | 6.6 |
| Σημείο τήξης | 1732°C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100°C |
| Σημείο ανάψυξης | 1180°C |
| Σημείο μαλακώσεως | 1630°C |
| Σφιχτότητα | 2.2x103 kg/m3 | Σκληρότητα | 5.5 - 6.5 στην κλίμακα του Mohs |
| Δυνατότητα τράβηξης | 4.8x107 Pa (7000 psi) | Δυνατότητα συμπίεσης | > 1,1 x 109 Pa (160.000 psi) |
| Μοντέλο χύδην | 3.7x1010 Pa | Μοντέλο ακαμψίας | 3.1x1010 Pa |
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Χρώμα | Διαφανές |
| Σχήμα | Στρογγυλο / Στρογγυλό |
| Τύπος | JGS1, JGS2, JGS3 |
| Υλικό | 990,99% SiO2 |
| Διάμετρος | 1-800 mm |
| Δάχος | 0.2-100mm |
| Εφαρμογή | Οπτικά παράθυρα από χαλαζία |
| Διαπερατότητα φωτός | > 92% |
| Αξία αντίστασης | 1000 φορές από το συνηθισμένο γυαλί. |
- Ποσότητα SiO2 άνω του 99,99%
- Θερμοκρασία λειτουργίας: 1250°C, θερμοκρασία μαλακώματος: 1730°C
- Εξαιρετική οπτική και χημική απόδοση
- Χωρίς επιφανειακή επικάλυψη ή ρύπους
- Υπηρεσίες υγείας και προστασία του περιβάλλοντος
- Διαθέσιμες προσαρμοσμένες διαστάσεις
- Πιστοποιημένο CE, RoHS, SGS
Τα κυριότερα σημεία του προϊόντος
Εργοστάσιο Προσαρμοσμένο Εργαστήριο Κουάρτζιο Κύλινδρο Γυαλί Κρίσιμπλ Πλάκα γυαλιού υψηλής διαπερατότητας με εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση, σχεδιασμένη για προστασία από τη μετάδοση του υπεριώδους φωτός και διαφανείς εφαρμογές. Προδιαγραφές προϊόντος Ιδιοκτησία Αξία Ετικέτα σενγκφανκουάρτς Περιεκτι...
Αυλακωμένη δεξαμενή δειγμάτων φύλλων γυαλιού χαλαζία μεταφορέων φύλλων δοκιμής δεξαμενών δειγμάτων XRD η τσιπ μπορεί να προσαρμοστεί
Thin Quartz Glass Plate Dimensional Stable 1-1000mm Processing Range Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Specification Quick Details Place of Origin Jiangsu,China Brand SF Material Glass,High quality Optical Glass Usage Optical Structure Double Convex Shape
Φωτοκαταλυτικός αντιδραστήρας Χημική Γυάλινο Εργαλείο
Product description: 1.SiO2> 99.99% ,tubing fused quartz 2.Operating Temperature: 1250℃ 3.Excellent visual and chemical performance . 4.Without surface coating andinfectant . 5.Health care and environmental protection. 6.Any specification can be made. 7.Quartz glass is acidic materials, except hydro fluoric acid and 300 degrees Celsius thermal phosphoric acid, on any other acids were shown to be inert, is the best anti acid materials. The advantages of Customized High Quality
Κανένα διαφανές κυκλικό γυαλί θέας παραθύρων γυαλιού χαλαζία υψηλής αγνότητας πιάτων γυαλιού επιπέδων αεροφυσαλίδων
No Air Bubble Flat Glass Plates Excellent Visual Performance Circular Shape Quartz Glass Window Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high
Καθαρισμένη τετραγωνική υψηλή ανθεκτική αντι αλκαλική ισχυρή σκληρότητα πιάτων γυαλιού
Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high temperature sight glasses, fire hole industries such as high temperature and other industries,
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την ηλεκτρονική φόρμα επικοινωνίας παρακάτω αν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, η ομάδα μας θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό.