Υψηλής διαπερατότητας ανθεκτική στη διάβρωση γυάλινη πλάκα από χαλαζία για εργαστηριακή χρήση σε υψηλές θερμοκρασίες
Λεπτομέρειες προϊόντος
| Τύπος: | Καθαρίστε την πλάκα χαλαζία | Εφαρμογή: | Ημιαγωγός, οπτικός |
|---|---|---|---|
| Πάχος: | 3100mm | Σχήμα: | πλατεία |
| Υπηρεσία Επεξεργασίας: | Διάτρηση, κοπή | Όνομα προϊόντος: | Γυάλινο Πλάκα Χαλαζία |
| Υλικό: | SiO2 | SiO2: | SiO2> 99,99% |
| Πυκνότητα: | 2.2g/cm3 | Χρώμα: | Καθαρό διάφανο |
| Θερμοκρασία εργασίας: | 1100 ℃ | Σημείο Τήξης: | 1732℃ |
| Λιμάνι: | Σαγκάη και λιμάνι Qindao | ||
| Επισημαίνω |
Μέτρηση υγρών Κουαρτς γυάλινη τετραγωνική δεξαμενή,Ανθεκτική στη διάβρωση τετραγωνική δεξαμενή γυαλιού χαλαζιού,Εργαστηριακή χρήση Κουάρτζος γυαλί τετραγωνική δεξαμενή |
||
Περιγραφή προϊόντος
| Μάρκα | Shengfan Quartz |
|---|---|
| Περιεκτικότητα σε SiO2 | 99,99% |
| Πυκνότητα | 2,2 g/cm³ |
| Σκληρότητα (Κλίμακα Mohs) | 6,6 |
| Σημείο Τήξης | 1732℃ |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | 1100℃ |
| Σημείο Ανόπτησης | 1180℃ |
| Σημείο Μαλάκωσης | 1630℃ |
| Πυκνότητα | 2,2×10³ kg/m³ | Σκληρότητα | 5,5-6,5 Κλίμακα Mohs |
|---|---|---|---|
| Αντοχή σε εφελκυσμό | 4,8×10⁷ Pa (7000 psi) | Αντοχή σε θλίψη | >1,1×10⁹ Pa (160.000 psi) |
| Ογκομετρικός Μέτρος | 3,7×10¹⁰ Pa | Μέτρος Ακαμψίας | 3,1×10¹⁰ Pa |
| Σημείο Μαλάκωσης | 1730℃ | Σημείο Ανόπτησης | 1215℃ |
| Χρώμα | Διαφανές |
|---|---|
| Σχήμα | Κυκλικό/Στρογγυλό |
| Πρότυπο | JGS1, JGS2, JGS3 |
| Υλικό | 99,99% SiO2 |
| Διάμετρος | 1-800mm |
| Πάχος | 0,2-100mm |
| Εφαρμογή | Οπτικά παράθυρα χαλαζία |
| Διαπερατότητα Φωτός | >92% |
| Αντιστατική Τιμή | 1000 φορές υψηλότερη από το συνηθισμένο γυαλί |
- Περιεκτικότητα σε SiO2 > 99,99% χαλαζίας υψηλής καθαρότητας
- Θερμοκρασία λειτουργίας: 1250℃, θερμοκρασία μαλάκωσης: 1730℃
- Εξαιρετική οπτική και χημική απόδοση
- Χωρίς επιφανειακή επίστρωση ή ρύπους
- Συμβατό με την υγειονομική περίθαλψη και την προστασία του περιβάλλοντος
- Διαθέσιμες προσαρμοσμένες διαστάσεις
- Εγκεκριμένο CE, RoHS, SGS
Τα κυριότερα σημεία του προϊόντος
Τετράγωνη δεξαμενή από χαλαζία για εργαστηριακή χρήση Πλάκα χαλαζία υψηλής διαπερατότητας με εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση για τη μέτρηση υγρών και εφαρμογές υπεριώδους φωτός. Χαρακτηριστικά Προϊόντος ΜάρκαShengfan Quartz Περιεκτικότητα σε SiO299,99% Πυκνότητα2,2 g/cm³ Σκληρότητα (Κλίμακα Mohs)6,6 ...
Αυλακωμένη δεξαμενή δειγμάτων φύλλων γυαλιού χαλαζία μεταφορέων φύλλων δοκιμής δεξαμενών δειγμάτων XRD η τσιπ μπορεί να προσαρμοστεί
Thin Quartz Glass Plate Dimensional Stable 1-1000mm Processing Range Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Specification Quick Details Place of Origin Jiangsu,China Brand SF Material Glass,High quality Optical Glass Usage Optical Structure Double Convex Shape
Φωτοκαταλυτικός αντιδραστήρας Χημική Γυάλινο Εργαλείο
Product description: 1.SiO2> 99.99% ,tubing fused quartz 2.Operating Temperature: 1250℃ 3.Excellent visual and chemical performance . 4.Without surface coating andinfectant . 5.Health care and environmental protection. 6.Any specification can be made. 7.Quartz glass is acidic materials, except hydro fluoric acid and 300 degrees Celsius thermal phosphoric acid, on any other acids were shown to be inert, is the best anti acid materials. The advantages of Customized High Quality
Κανένα διαφανές κυκλικό γυαλί θέας παραθύρων γυαλιού χαλαζία υψηλής αγνότητας πιάτων γυαλιού επιπέδων αεροφυσαλίδων
No Air Bubble Flat Glass Plates Excellent Visual Performance Circular Shape Quartz Glass Window Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high
Καθαρισμένη τετραγωνική υψηλή ανθεκτική αντι αλκαλική ισχυρή σκληρότητα πιάτων γυαλιού
Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high temperature sight glasses, fire hole industries such as high temperature and other industries,
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την ηλεκτρονική φόρμα επικοινωνίας παρακάτω αν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, η ομάδα μας θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό.