Κατασκευή Προσαρμοσμένο Ανθεκτικό σε υψηλές θερμοκρασίες Μεγάλο διάμετρο Ανθεκτικό στη διάβρωση Συσταμένο σωλήνα γυαλιού χαλαζιού
Λεπτομέρειες προϊόντος
| Χρώμα: | Καθαρός/διαφανής | Υλικό: | SiO2> 99,99% |
|---|---|---|---|
| Τύπος υλικού: | JGS1/JGS2/JGS3 | Σκληρότητα: | Μορς 6,6 |
| Πυκνότητα: | 2.2g/cm3 | Εργαζόμενος: | 1250 ℃ |
| Τήγματος: | 1730 ℃ | Αντίσταση στη διάβρωση: | 30 φορές από τα κεραμικά, 150 φορές από ανοξείδωτο χάλυβα |
| Εφαρμογή: | Φωτοβολταϊκός, ημιαγωγός, εργαστήριο, βιομηχανικός, χημικός, ιατρικός, αεροδιαστημικό, | ||
| Επισημαίνω |
Κατασκευή Υποστήριξη Κουάρτζιο Διαφανές γυάλινο σωλήνα,Μεγάλη διάμετρος διαυγές γυάλινο σωλήνα,Αντίσταση στη θερμότητα Κουάρτζιο Διαφανές γυάλινο σωλήνα |
||
Περιγραφή προϊόντος
- Υψηλή καθαρότητα: SiO₂ > 99,99%
- Θερμοκρασία Λειτουργίας: 1250℃; Θερμοκρασία Μαλάκυνσης: 1730℃
- Εξαιρετική θερμική σταθερότητα με χαμηλό συντελεστή θερμικής διαστολής
- Υψηλή αντοχή στη διάβρωση έναντι οξέων, αλκαλίων και χημικών
- Ανώτερες ιδιότητες ηλεκτρικής μόνωσης
- Φιλική προς το περιβάλλον και ασφαλής για την υγεία σύνθεση
- Χωρίς φυσαλίδες αέρα και γραμμές αέρα
| Ιδιότητα | Περιγραφή |
|---|---|
| Υλικό | Χυτός Χαλαζίας |
| Σχήμα | Ευθεία ή καμπύλη |
| Πυκνότητα | 2,2 (g/cm³) |
| Εξωτερική Διάμετρος | 2mm~500mm |
| Καθαρότητα | SiO₂ > 99,99% |
| Πάχος Τοιχώματος | 1mm~300mm |
| Μήκος | 10mm~4000mm |
| Διάμετρος | 2mm~600mm |
| Βαθμός σκληρότητας κλίμακας Mohs | 6,6 |
| Αντοχή στη Θερμοκρασία | Θερμοκρασία Λειτουργίας: 1250℃; Θερμοκρασία Μαλάκυνσης: 1730℃ |
| Αντοχή στη Διάβρωση | 1000 φορές μεγαλύτερη από το συνηθισμένο γυαλί |
Τα κυριότερα σημεία του προϊόντος
Προσαρμοσμένη Ανθεκτική στη Θερμότητα Χυτή Γυάλινη Σωλήνας Χαλαζία Μεγάλης Διαμέτρου Διαυγής Ο σωλήνας από γυαλί χαλαζία κατασκευάζεται από γυαλί χαλαζία υψηλής ποιότητας που αποτελείται από διοξείδιο του πυριτίου. Διαθέσιμος σε μορφή σωλήνα με διάφορα επίπεδα διαπερατότητας και ποιότητες επιφάνειας...
Αυλακωμένη δεξαμενή δειγμάτων φύλλων γυαλιού χαλαζία μεταφορέων φύλλων δοκιμής δεξαμενών δειγμάτων XRD η τσιπ μπορεί να προσαρμοστεί
Thin Quartz Glass Plate Dimensional Stable 1-1000mm Processing Range Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Specification Quick Details Place of Origin Jiangsu,China Brand SF Material Glass,High quality Optical Glass Usage Optical Structure Double Convex Shape
Φωτοκαταλυτικός αντιδραστήρας Χημική Γυάλινο Εργαλείο
Product description: 1.SiO2> 99.99% ,tubing fused quartz 2.Operating Temperature: 1250℃ 3.Excellent visual and chemical performance . 4.Without surface coating andinfectant . 5.Health care and environmental protection. 6.Any specification can be made. 7.Quartz glass is acidic materials, except hydro fluoric acid and 300 degrees Celsius thermal phosphoric acid, on any other acids were shown to be inert, is the best anti acid materials. The advantages of Customized High Quality
Κανένα διαφανές κυκλικό γυαλί θέας παραθύρων γυαλιού χαλαζία υψηλής αγνότητας πιάτων γυαλιού επιπέδων αεροφυσαλίδων
No Air Bubble Flat Glass Plates Excellent Visual Performance Circular Shape Quartz Glass Window Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high
Καθαρισμένη τετραγωνική υψηλή ανθεκτική αντι αλκαλική ισχυρή σκληρότητα πιάτων γυαλιού
Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high temperature sight glasses, fire hole industries such as high temperature and other industries,
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την ηλεκτρονική φόρμα επικοινωνίας παρακάτω αν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, η ομάδα μας θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό.