Υψηλής θερμοκρασίας ανθεκτικό σε διάφραξη ανθεκτικό στη διάβρωση διαφανές γυάλινο σωλήνα σιδηροειδών για σωληνωτούς φούρνους υψηλής διαπερατότητας
Λεπτομέρειες προϊόντος
| Τύπος: | Καθαρός σωλήνας χαλαζία | Εφαρμογή: | Ημιαγωγός, οπτικός |
|---|---|---|---|
| Πάχος: | 1-100mm | Σχήμα: | Γύρω |
| Υπηρεσία Επεξεργασίας: | Διάτρηση, κοπή | Όνομα προϊόντος: | Γυάλινος σωλήνας Quartz |
| Υλικό: | SiO2 | SiO2: | SiO2> 99,99% |
| Πυκνότητα: | 2.2g/cm3 | Χρώμα: | Καθαρό διάφανο |
| Θερμοκρασία εργασίας: | 1100 ℃ | Σημείο Τήξης: | 1732℃ |
| Λιμάνι: | Σαγκάη και λιμάνι Qindao | ||
| Επισημαίνω |
σωλήνες αναμειγνύσεως υψηλής θερμοκρασίας από χαλαζία,ανθεκτικό στη διάβρωση γυάλινο σωλήνα από χαλαζία,Διαφανές σωλήνα κουάρτζου για φούρνους |
||
Περιγραφή προϊόντος
| Ιδιότητα | Τιμή |
|---|---|
| Μάρκα | Shengfan Quartz |
| Περιεκτικότητα σε SiO2 | 99,99% |
| Πυκνότητα | 2,2 g/cm³ |
| Σκληρότητα (Κλίμακα Mohs) | 6,6 |
| Σημείο τήξης | 1732℃ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100℃ |
| Σημείο ανόπτησης | 1180℃ |
| Σημείο μαλάκυνσης | 1630℃ |
| Πυκνότητα | 2,2*10³ kg/m³ | Σκληρότητα | 5,5 - 6,5 Κλίμακα Mohs |
| Αντοχή σε εφελκυσμό | 4,8*10⁷ Pa | Αντοχή σε θλίψη | >1,1*10⁹ Pa |
| Ογκομετρικός συντελεστής | 3,7*10¹⁰ Pa | Συντελεστής ακαμψίας | 3,1*10¹⁰ Pa |
| Σημείο μαλάκυνσης | 1730℃ | Σημείο ανόπτησης | 1215℃ |
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Χρώμα | Διαφανές |
| Σχήμα | Κυκλικό / Στρογγυλό |
| Πρότυπο | JGS1 |
| Υλικό | 99,99% SiO2 |
| Διάμετρος | 1-800mm |
| Πάχος | 0,25-10mm |
| Εφαρμογή | Οπτικά παράθυρα χαλαζία |
| Διαπερατότητα φωτός | >92% |
| Τιμή αντίστασης | 1000 φορές συνηθισμένο γυαλί |
- Περιεκτικότητα σε SiO2 άνω του 99,99% για σωλήνες χαλαζία υψηλής καθαρότητας
- Θερμοκρασία λειτουργίας: 1250℃ με θερμοκρασία μαλάκυνσης 1730℃
- Εξαιρετικά οπτικά και χημικά χαρακτηριστικά απόδοσης
- Χωρίς επιφανειακή επίστρωση ή ρύπους
- Συμβατό με την υγειονομική περίθαλψη και την προστασία του περιβάλλοντος
- Διαθέσιμες προσαρμοσμένες διαστάσεις κατόπιν αιτήματος
- Πιστοποίηση CE, RoHS και SGS
Τα κυριότερα σημεία του προϊόντος
Ανθεκτικός στη διάβρωση σε υψηλές θερμοκρασίες διαφανής σωλήνας ανάδευσης από χαλαζία Γυάλινος σωλήνας χαλαζία υψηλής διαπερατότητας με εξαιρετική προστασία από τη μετάδοση υπεριώδους φωτός για εφαρμογές σε σωληνωτούς φούρνους. Προδιαγραφές προϊόντος Ιδιότητα Τιμή Μάρκα Shengfan Quartz Περιεκτικότητ...
Αυλακωμένη δεξαμενή δειγμάτων φύλλων γυαλιού χαλαζία μεταφορέων φύλλων δοκιμής δεξαμενών δειγμάτων XRD η τσιπ μπορεί να προσαρμοστεί
Thin Quartz Glass Plate Dimensional Stable 1-1000mm Processing Range Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Specification Quick Details Place of Origin Jiangsu,China Brand SF Material Glass,High quality Optical Glass Usage Optical Structure Double Convex Shape
Φωτοκαταλυτικός αντιδραστήρας Χημική Γυάλινο Εργαλείο
Product description: 1.SiO2> 99.99% ,tubing fused quartz 2.Operating Temperature: 1250℃ 3.Excellent visual and chemical performance . 4.Without surface coating andinfectant . 5.Health care and environmental protection. 6.Any specification can be made. 7.Quartz glass is acidic materials, except hydro fluoric acid and 300 degrees Celsius thermal phosphoric acid, on any other acids were shown to be inert, is the best anti acid materials. The advantages of Customized High Quality
Κανένα διαφανές κυκλικό γυαλί θέας παραθύρων γυαλιού χαλαζία υψηλής αγνότητας πιάτων γυαλιού επιπέδων αεροφυσαλίδων
No Air Bubble Flat Glass Plates Excellent Visual Performance Circular Shape Quartz Glass Window Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high
Καθαρισμένη τετραγωνική υψηλή ανθεκτική αντι αλκαλική ισχυρή σκληρότητα πιάτων γυαλιού
Product description: Fused clear silica quartz glass plate is made of high purity quartz sand with excellent thermal shock stability and high transmittance. It is widely used in electric light/ laser/ lenses/optical instrument/high temperature window. Application of quartz plate: Military industrial complex, machinery, metallurgy, printing and dyeing, optical instruments, high temperature sight glasses, fire hole industries such as high temperature and other industries,
Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την ηλεκτρονική φόρμα επικοινωνίας παρακάτω αν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, η ομάδα μας θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό.