Διαφανής γυάλινη πλάκα με υψηλή διάδοση φωτός, αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες και αντοχή στη διάβρωση για τεχνικές εφαρμογές
Product Details
| Τύπος: | Καθαρίστε την πλάκα χαλαζία | εφαρμογή: | Ημιαγωγός, οπτικός |
|---|---|---|---|
| Πάχος: | 0,5-100mm | Σχήμα: | Τετράγωνο/Γύρω |
| Υπηρεσία Επεξεργασίας: | Κάμψη, συγκόλληση, διάτρηση, στίλβωση | Όνομα προϊόντος: | πλάκα χαλαζία |
| υλικό: | SiO2> 99,99% | Πυκνότητα: | 2.2g/cm3 |
| Εργαζόμενος: | 1150 ℃ | Σκληρότητα: | Morse 6.5 |
| Τήγματος: | 1750-1850 ℃ | Ανοχή οξέος: | 30 φορές από τα κεραμικά, 150 φορές από ανοξείδωτο χάλυβα |
| Μέγεθος: | Προσαρμοσμένο | Σημείο ανόπτησης: | 1180 ℃ |
| Σημείο τάσης: | 1100 ℃ | Λιμάνι: | Σαγκάη και λιμάνι Qindao |
| Επισημαίνω |
Πλάκα γυαλιού υψηλής φωτεινής μετάδοσης,πλάκα λιωμένης πυριτίας με αντοχή σε υψηλή θερμοκρασία,Διαφανής πλάκα χαλαζία ανθεκτική στη διάβρωση |
||
Product Description
| Χαρακτηριστικό | Αξία |
|---|---|
| Ετικέτα | Κουαρτς Shengfan |
| Περιεκτικότητα σε SiO2 | 990,99% |
| Σφιχτότητα | 2.2 g/cm3 |
| Σκληρότητα (βαθμίδα Mohs) | 6.6 |
| Σημείο τήξης | 1732°C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 1100°C |
| Σημείο ανάψυξης | 1180°C |
| Σημείο μαλακώσεως | 1630°C |
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Χρώμα | Διαφανές |
| Σχήμα | Τετράγωνο/Γύρω |
| Τύπος | JGS1, JGS2, JGS3 |
| Υλικό | 990,99% SiO2 |
| Διάμετρος | 1-800 mm |
| Δάχος | 0.2-100mm |
| Εφαρμογή | Οπτική Κουάρτζ παράθυρα |
| Διαπερατότητα φωτός | > 92% |
| Σκληρότητα | - Μωσ 6.5 |
| Αξία αντίστασης | 1000 φορές υψηλότερο από το συνηθισμένο γυαλί. |
- Παροχή λεπτομερών σχεδίων διαστάσεων
- Κατασκευή με βάση τις προδιαγραφές που παρέχονται
- Υψηλή αντοχή στη διάβρωση
- Εξαιρετική ανοχή σε υψηλές θερμοκρασίες
- Εισθητική εμφάνιση
- Σύνθετο δομικό σχέδιο
- Χρησιμοποιήσιμη λειτουργία
- Ανώτερες δυνατότητες μετάδοσης φωτός
- Εξαιρετικές ιδιότητες ηλεκτρικής μόνωσης
Product Highlights
Διαφανής πλάκα γυαλιού από χαλαζία Πλάκες γυαλιού υψηλής καθαρότητας που προσφέρουν εξαιρετική διάδοση του φωτός και μηχανική αντοχή για εφαρμογές τεχνικού εξοπλισμού. Προδιαγραφές προϊόντος Χαρακτηριστικό Αξία Ετικέτα Κουαρτς Shengfan Περιεκτικότητα σε SiO2 990,99% Σφιχτότητα 2.2 g/cm3 Σκληρότητα (...
Αυλακωμένη δεξαμενή δειγμάτων φύλλων γυαλιού χαλαζία μεταφορέων φύλλων δοκιμής δεξαμενών δειγμάτων XRD η τσιπ μπορεί να προσαρμοστεί
Λεπτή διαστατική σταθερή 11000mm επεξεργαμένος σειρά πιάτων γυαλιού χαλαζία Περιγραφή προϊόντων: Το λιωμένο σαφές πιάτο γυαλιού χαλαζία πυριτίου αποτελείται από την άμμο χαλαζία υψηλής αγνότητας με την άριστη σταθερότητα θερμικού κλονισμού και την υψηλή μετάδοση. Χρησιμοποιείται ευρέως στους φακούς ...
Φωτοκαταλυτικός αντιδραστήρας Χημική Γυάλινο Εργαλείο
Περιγραφή προϊόντων: 1.SiO2> 99,99%, λιωμένος σωλήνωση χαλαζίας 2.Operating θερμοκρασία: 1250℃3.Excellent οπτική και χημική απόδοση.4.Without επίστρωμα επιφάνειας andinfectant.5.Healthcare και προστασία του περιβάλλοντος.6.Any η προδιαγραφή μπορεί να γίνει. 7.Quartz το γυαλί είναι όξινα υλικά, εκτός ...
Κανένα διαφανές κυκλικό γυαλί θέας παραθύρων γυαλιού χαλαζία υψηλής αγνότητας πιάτων γυαλιού επιπέδων αεροφυσαλίδων
Κανένα αεροφυσαλίδων επιπέδων γυαλιού πιάτων άριστο οπτικό παράθυρο γυαλιού χαλαζία μορφής απόδοσης κυκλικό Περιγραφή προϊόντων: Το λιωμένο σαφές πιάτο γυαλιού χαλαζία πυριτίου αποτελείται από την άμμο χαλαζία υψηλής αγνότητας με τη eexcellent σταθερότητα θερμικού κλονισμού και την υψηλή μετάδοση. Χ...
Καθαρισμένη τετραγωνική υψηλή ανθεκτική αντι αλκαλική ισχυρή σκληρότητα πιάτων γυαλιού
Περιγραφή προϊόντων: Το λιωμένο σαφές πιάτο γυαλιού χαλαζία πυριτίου αποτελείται από την άμμο χαλαζία υψηλής αγνότητας με τη eexcellent σταθερότητα θερμικού κλονισμού και την υψηλή μετάδοση. Χρησιμοποιείται ευρέως στους φακούς λέιζερ ηλεκτρικού φωτός/το οπτικό όργανο/το υψηλής θερμοκρασίας παράθυρο. ...
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.